Results for Donard Forest

Sat 22 Jun 2013 N. I. colour series 5 Donard forest Sun 6/23/2013 5:01 PM Results created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2013

Brown (17) 7.0 km 17 C

Pl Name Age Club Time 1 Jack Millar M20 LVO 1:11:45 2 Eoin McCullough M20 3ROC 1:12:49 3 Aonghus O'Cleirigh M50 AJAX 1:17:38 4 Frazer Howe M16 NWOC 1:26:54 5 Rory Finlay M21 FERMO 1:27:55 6 Declan McGrellis M40 LVO 1:30:53 7 Joe McClure M40 LVO 1:33:21 8 Andrew Cox M55 WATO 1:38:31 9 Pat McCavana M50 GEN 1:39:30 10 Mike Long M50 AJAX 1:42:26 11 Igor Stefko M45 LVO 1:48:12 12 Bic Mc Farland M40 LVO 1:48:59 13 Violet Linton W40 LVO 1:50:33 14 Susan Lambe W21 LVO 1:51:07 15 Harry Millar M18 LVO 1:55:30 16 Trevor Wilson M50 LVO 1:59:17 17 Nigel Pimm M40 WATO 2:16:48

Blue (28) 6.1 km 14 C

Pl Name Age Club Time 1 James Millar M16 LVO 1:08:59 2 Paul Pruzina M16 LVO 1:16:57 3 John McCullough M55 3ROC 1:18:26 4 Bobby Smyth M40 NWOC 1:18:36 5 Lyle Fleming M50 LVO 1:23:01 6 Robert Pimm M16 WATO 1:26:38 7 Peter Meehan M16 NWOC 1:27:49 8 David Blair M60 NWOC 1:32:33 9 Aoife McCavana W18 GEN 1:32:46 10 Anthony McGonigle M60 NWOC 1:34:45 11 Heather Cairns W45 LVO 1:37:28 12 Stephen Doorly M50 GEN 1:38:17 13 Helen Pruzina W18 LVO 1:39:40 14 Charlie Reid M50 NWOC 1:40:25 15 Andrew Hearnshaw M45 NWOC 1:42:31 16 Stephen Gilmore M50 LVO 1:43:40 17 Raymond Finlay M60 FERMO 1:43:45 18 Ted Lucy M55 NCN 1:46:36 19 Andrew lennox M21 LVO 1:50:50 20 Pauline O'Hara W50 LVO 1:54:35 21 Matthew Smith M16 LVO 1:57:00 22 Jonathan Kay M50 LVO 1:57:18 23 Stephanie Pruzina W45 LVO 1:57:27 24 Des Doyle M65 GEN 1:57:44 25 Mark Pruzina M50 LVO 1:58:51 26 Katarina Stefko W21 LVO 2:01:49 27 Kenny Weir M50 LVO 2:03:59 Denise O'Hagan W40 CNOC mp

Green (31) 4.4 km 12 C

Pl Name Age Club Time 1 Mark Stephens M20 LVO 47:43 2 Wilbert Hollinger M65 LVO 1:03:39 3 Niamh O'Boyle W21 CNOC 1:06:09 4 Jim Wilson M40 LVO 1:07:33 5 Caoimhe O'Boyle W16 CNOC 1:10:28 6 Gerry Meehan M55 NWOC 1:11:40 7 Colin David Smith M45 LVO 1:13:27 8 Michael Murphy M50 LVO 1:16:59 9 Jill Stephens W16 LVO 1:20:31 10 Gavin Cairns M45 LVO 1:31:17 11 Siobhan Delaney W16 CNOC 1:32:17 12 Richard Williamson M60 LVO 1:32:30 13 Harry Earnshaw M16 LVO 1:33:32 14 David Orwin M55 LVO 1:35:59 15 Bernie O'Boyle W55 CNOC 1:36:45 16 Charles Robinson M50 LVO 1:39:00 17 Kathryn Walley W50 FIN 1:45:14 18 Ailleen McCarron W45 LVO 1:48:39 19 Jeff Johnston M40 LVO 1:50:16 20 Richard Crutchley M55 LVO 1:51:30 21 Alan Gartside M70 LVO 1:52:11 22 Harry Bell M60 LVO 1:52:42 23 Anne Bell W60 LVO 1:57:40 24 Shaun Henry M45 LVO 2:23:42 25 Aine Joyce W45 GEN 2:46:55 Nial Maher M16 GEN mp Jan Smicka M21 LVO dnf Catherine King W45 AJAX dnf Sean Kearns M18 FIN dnf Teresa Finlay W60 FERMO dnf Brendan Maher M18 GEN dnf

Light Green (17) 3.5 km 9 C

Pl Name Age Club Time 1 Eoghan Knight M14 LVO 46:20 2 Ruairi Long M14 AJAX 57:34 3 Ross Walker M21 NWOC 1:00:50 4 Eadaoin McCavana W14 GEN 1:02:44 5 Brian Bogle M21 IND 1:03:01 6 Ciaran Kearns M14 FIN 1:03:19 7 Mark Earnshaw M45 LVO 1:03:31 8 Fred Corscadden M55 NWOC 1:04:02 9 Dara O'Cleirigh M14 AJAX 1:05:12 10 Sophie Pruzina W14 LVO 1:26:32 11 Marlene Stephens W50 LVO 1:37:28 12 Alison Collins W45 LVO 1:50:49 13 Jack O'Dwyer-Henry M14 LVO 2:00:55 Rachel Collins W12 LVO mp Tom Earnshaw M14 LVO mp Jackie McCavana W45 GEN mp Eithne Murphy W50 LVO mp

Red (4) 4.6 km 11 C

Pl Name Age Club Time 1 Gordon Black M40 NWOC 1:07:14 2 Ursula Meehan W50 NWOC 1:20:28 3 Peter Howe M50 NWOC 1:34:47 Brian Gillespie M18 GEN mp

Orange (8) 2.1 km 10 C

Pl Name Age Club Time 1 Peter Reed M12 LVO 22:32 2 Simon Pruzina M12 LVO 38:07 3 Linda Marshall W45 IND 47:05 4 Jamie Wilson M14 LVO 48:20 5 Donovan Draper M14 LVO 1:17:31 6 Joseph Butterfield M12 GEN 1:19:32 Clare Robinson W16 LVO mp Cairan Gubbins M14 GEN dnf

Yellow (5) 1.5 km 10 C

Pl Name Age Club Time 1 Christopher McClure M10 LVO 13:40 2 Patricia Robinson W45 LVO 23:37 3 Stephen Black M12 NWOC 24:47 4 Daniel Earnshaw M10 LVO 27:05 5 Ben Johnston M12 LVO 35:45

White (8) 1.1 km 6 C

Pl Name Age Club Time 1 Luke Collins M10 LVO 8:38 2 Ruby Linton W10 NWOC 11:18 3 Rebecca Linton W10 NWOC 11:48 4 Benjamin Wilson M10 LVO 16:24 5 Ben Cairns M10 LVO 20:50 6 Paul Butterfield M10 GEN 21:01 7 Lucy Wilson W10 LVO 23:42 8 Hannah Smyth W10 IND 25:56