Brown

7.72km 300m

Pos Name Club Age Class Time
1st Allan Bogle NWOC M21 60:48
2nd Jack Millar LVO M18 67:35
3rd Billy Reed LVO M45 67:50
4th Mark Hudson NWOC M40 70:05
5th Gerard Butler 3ROC M21 70:52
6th Rory Finlay FERMO M21 72:05
7th Robbie Bryson FERMO M50 76:38
8th Greg Mc Cann LVO M45 88:31
9th Gerry Kingston BARF M45 88:58
10th Simon Reeve FERMO M35 89:00
11th Billy Fyffe FERMO M55 109:20
12th Susan Lambe LVO W21 117:13
13th Pat Mc Cavana GEN M50 127:51
14th Joe McClure LVO M40 154:56
m9 Lyle Fleming LVO M45 185:18

Blue

5.18km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ingus Rektins FIN M45 42:51
2nd Alan Elwood LVO M40 51:57
3rd Áine McCann LVO W20 52:20
4th Che Finlay FERMO M21 54:49
5th Bobby Smyth NWOC M40 55:53
6th Aoife Mc Cavana GEN W16 58:25
7th Heather Cairns LVO W45 61:54
8th Frazer Howe NWOC M16 63:49
9th Harry Millar LVO M18 67:03
10th Olivia Baxter LVO W21 67:33
11th Peter Meehan NWOC M16 69:16
12th Philip Baxter LVO M60 74:47
13th Thomas Meehan NWOC M18 74:50
14th Joan Flanagan   W50 89:32
15th Bic Mc Farland LVO M35 100:32

Green

4.16km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Wilbert Hollinger LVO M60 56:00
2nd Teresa Finlay FERMO W60 58:10
3rd Kenny Weir LVO M50 63:36
4th Malachy Mc Guinness NWOC M45 64:57
5th Colin David Smith LVO M45 68:34
6th Gerry Meehan NWOC M55 69:22
7th Nigel Foley-Fisher MNAV M60 71:35
8th James Millar LVO M14 75:46
9th Jill Stephens LVO W16 84:04
10th Anne Bell LVO W60 84:58
11th Barbara Foley-Fisher MNAV W60 87:07
12th Richard McCourt LVO M65 88:17
13th Alan Gartside LVO M65 90:02
14th Matthew Smith LVO M14 90:56
15th David Mc Gibbon LVO M18 91:18
16th Ailleen McCarron LVO W45 93:11
17th Harry Bell LVO M60 105:44
18th Gavin Cairns LVO M40 111:13

Light Green

3.38km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eadaoin Mc Cavana GEN W14 57:20
2nd Frederick Corscadden NWOC M55 67:00
3rd Michael Butler 3ROC M70 89:43
4th Jackie Mc Cavana GEN W45 100:18
m1-6 Conor Mc Guinness LVO M14 39:47
m5 m7 Julie Stephenson FERMO W50 121:10

Long Orange

3.55km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jedrek Iwanicki FERMO M50 58:52
2nd Marlene Stephens LVO W50 69:53
3rd Peter Howe NWOC M50 85:35

Orange

2.26km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ursula Meehan NWOC W50 74:35
rtd Adam Iwanicki FERMO M14  
m6-8 Zanda Rektina FIN W14 48:12

Yellow

1.94km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Elwood LVO M12 24:08
2nd Ellen Smith LVO W12 42:20
3rd Jasmin Walls FERMO W14 42:54
4th Patrick Walls FERMO M10 42:56

White

1.46km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Cairns LVO M10 31:23