Brown

7.8km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Frazer Howe LVO M20 70:50
2nd Mark Stephens LVO M21 74:14
3rd Declan McGrellis LVO M45 84:59
4th Damian Gribbin FERMO M45 89:40
5th Richard Vasey LVO M45 91:59
6th Stephanie Pruzina LVO W50 97:54
7th Olivia Baxter LVO W21 104:23
8th Billy Fyffe FERMO M60 142:26

Blue

5.7km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Graeme Francis KNOBOC M50 61:52
2nd Philip McGoldrick FERMO M40 65:19
3rd Bobby Smyth NWOC M40 65:29
4th Trevor Martin LVO M50 68:12
5th Brian Johnston   M40 72:05
6th Joan Flanagan FERMO W55 73:58
7th Peter McClelland LVO M21 75:12
8th Heather Cairns LVO W50 77:35
9th Des Fletcher NWOC M50 79:18
10th Anthony McGonigle NWOC M60 80:59
11th Ross Walker NWOC M35 81:37
12th Jill Stephens LVO W20 85:34
13th Geoffrey Collins LVO M50 87:40
14th Richard Williamson LVO M65 92:21
15th Stephen Gilmore LVO M55 92:30
16th Alex Boyd FERMO M50 104:08
17th Kenny Weir LVO M55 106:52
18th Gordie Johnson LIS M50 109:29
19th Andrew Hearnshaw NWOC M45 116:35
20th Gordon Stephens LVO M55 127:18

Green

4.3km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Baxter LVO W60 69:15
2nd Teresa Finlay FERMO W65 70:11
3rd Michael Murphy LVO M55 70:37
4th Wilbert Hollinger LVO M65 71:13
5th Colin Smith LVO M50 73:44
6th Francis O'Reillly FERMO M50 76:21
7th Ailleen McCarron LVO W50 80:37
8th Barbara Foley-Fisher MNAV W65 80:41
9th Nigel JC Foley-Fisher MNAV M65 81:04
10th Gerry Meehan NWOC M55 86:45
11th Gavin Cairns LVO M45 99:27
12th Ellen Smith LVO W16 102:48
13th Marlene Stephens LVO W55 119:49
m4-9 Stephen Black NWOC M16 73:04
m4-9 Gordon Black NWOC M45 75:54

Light Green

3km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Odhran McGoldrick FERMO M14 37:39
2nd Ruth Blair NWOC W50 52:43
3rd Fred Corscadden NWOC M60 53:43
4th Peter Howe LVO M55 55:50
5th Richard McCourt LVO M70 55:53
6th Ursula Meehan NWOC W55 62:26
7th Paddy Largey FERMO M60 85:22
8th Noel Bogle NWOC M75 89:33
9th Daniel Vasey LVO M14 92:45
10th Mathew Vasey LVO M14 94:41
w8 Anne Bell LVO W60 83:10

Long Orange

3.3km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jim Fallis FERMO M65 73:12
2nd Lauren Howe LVO W21 123:12

Orange

2km 25m

Pos Name Club Age Class Time
m3-5 m7 Jedrek Iwanicki FERMO M50 50:03

Yellow

1.9km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Garbhan McGoldrick FERMO M10 18:15
2nd Aoife McGoldrick FERMO W10 18:40
3rd Ben Cairns LVO M12 38:34
4th Ciara Smyth NWOC W10 74:54
5th Matthew Smyth NWOC M10 75:05

White

0.8km 25m

Pos Name Club Age Class Time