Brown

7.15km 280m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ivan Millar lvo M40 70:28
2nd Frazer Howe LVO M18 81:07
3rd Alan Elwood LVO M45 81:54
4th Angus Tyner SET M45 84:00
5th Declan McGrellis LVO M40 94:08
6th Olivia Baxter LVO W21 95:52
7th Lyle Fleming LVO M50 114:51
8th Andrew Cox WATO M55 128:21
9th Vitalijus Letukas AJAX M21 132:14
m11-25 Trevor Wilson LVO M55 109:47
m7-8 Pat Farrelly DFO M55 120:27
m6 Richard Gamble LVO M40 130:36

Blue

5.475km 260m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sid Green LVO M40 70:44
2nd Trevor Martin LVO M50 74:26
3rd Bobby Smyth NWOC M40 75:04
4th Stephen Knight LVO M50 80:39
5th David Blair NWOC M60 84:02
6th Eoghan Knight LVO M16 85:07
7th Philip Baxter LVO M60 86:06
8th Colin Henderson LVO M65 86:10
9th Raymond Finlay FERMO M60 90:36
10th Andrew Elwood LVO M14 93:59
11th Rachel Collins LVO W14 94:25
12th Heather Cairns LVO W50 96:35
13th Stephanie Pruzina LVO W50 102:22
14th Gordon Stephens LVO M55 105:45
15th Geoffrey Collins LVO M50 108:03
16th Stephen Gilmore LVO M50 110:30
17th Ross Walker NWOC M21 112:18
18th Alex Boyd FERMO M50 113:25
19th Fred Hamond LVO M60 119:09
20th Des Fletcher NWOC M50 124:12
m5-9 Sophie Pruzina LVO W16 116:16
m20 Andrew Hearnshaw NWOC M45 138:12
m14 Alison Collins LVO W50 174:37

Green

4.225km 230m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Reed LVO M14 61:22
2nd Andrew Lennox LVO M21 62:03
3rd Helen Baxter LVO W60 66:32
4th Colin Smith LVO M45 66:42
5th Conor McKernon LVO M35 68:43
6th Gordon Black NWOC M45 69:28
7th Quique Aparicio LVO M21 70:57
8th ZoC+ Tyner SET W14 71:48
9th Mark Pruzina LVO M50 72:36
10th Ann Savage LVO W60 78:15
11th Richard Williamson LVO M65 78:22
n/c Tish McCann LVO W50 84:37
12th Marlene Stephens LVO W55 88:28
13th Richard Crutchley LVO M55 92:22
14th Alex Rignall B M21 92:29
15th Julien Beuken DUO M21 92:58
16th Richard McCourt LVO M70 94:54
17th Gavin Cairns LVO M45 96:28
18th Harry Savage LVO M60 99:26
rtd Harry Bell LVO M65 B
rtd Bic Mc Farland LVO M40 B
m3-18 Jamie Wilson B M16 61:59

Light Green

3.275km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Orwin LVO M60 53:31
2nd Peter Howe LVO M55 64:30
3rd Stephen Black NWOC M14 71:42
4th Ellen Smith LVO W14 78:33
5th Frederick Corscadden NWOC M60 86:07
6th Jana Cox DUO W21 86:42
7th Noel Bogle NWOC M75 102:55
8th Anne Bell LVO W60 111:03
m8 m11-15 Mark Earnshaw LVO M50 64:00
m5 Mary Knight LVO W50 83:06

Long Orange

4.175km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dean Hudson B M21 71:00
2nd Lauren Howe LVO W21 95:21
3rd Joanne McCauley CCO W40 147:24
4th jenny Orr LVO W60 169:51

Orange

3.125km 140m

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke Collins LVO M12 86:00
2nd Tivon Tyner SET M10 101:47

Yellow

1.625km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Meadow McCauley CCO W12 19:55
2nd Ben Cairns LVO M10 21:54
m1-9 Scott McCauley CCO M16 7:31

White

1.6km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ciara Smyth NWOC W10 36:03
2nd Matthew Smyth NWOC M10 36:08
3rd Sam Lennox B M10 37:36