Brown

6.99km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Frazer Howe LVO M18 59:32
2nd Ivan Millar LVO M40 63:11
3rd Thomas Conlon SLIGO M40 79:11
4th Lyle Fleming LVO M50 87:17
5th Greg Mc Cann LVO M50 90:42
6th Olivia Baxter LVO W21 97:31
7th Pat Farrelly CNOC M55 100:19
8th Eibhlin Largey FERMO W21 102:18

Blue

5.33km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bobby Smyth NWOC M40 60:40
2nd Geoffrey Collins LVO M50 68:52
3rd Richard Mayrs   M40 69:23
4th Stephanie Pruzina LVO W50 72:00
5th Heather Cairns LVO W50 73:14
6th Kenny Weir LVO M55 76:03
7th Anthony McGonigle NWOC M60 79:38
8th Sean McGuinness NWOC M21 80:29
9th Des Fletcher NWOC M50 82:47
10th Fred Hamond LVO M60 92:10
11th Ross Walker NWOC M21 98:47
12th Andrew Hearnshaw NWOC M45 99:33
13th Stephen Gilmore LVO M50 105:27
14th Sophie Pruzina LVO W16 133:12

Green

4.2km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip McGoldrick FERMO M40 47:49
2nd Gordon Black NWOC M45 65:45
3rd Conor McGuinness NWOC M18 68:24
4th Malachy McGuinness NWOC M50 70:51
5th Helen Baxter LVO W60 73:19
6th Colin Smith LVO M45 75:20
7th Tommy Burke FINGAL M60 75:57
8th Richard McCourt LVO M70 77:22
9th Nigel Foley-Fisher MNAV M65 77:32
10th Richard Williamson LVO M65 77:52
11th Francis O'Reillly FERMO M50 79:33
12th Peter Howe LVO M55 80:48
13th Gavin Cairns LVO M45 85:28
14th Barbara Foley-Fisher MNAV W60 86:55
15th Jeff Johnston LVO M40 101:52
16th Harry Bell LVO M65 108:26
17th Anne Bell LVO W60 113:16

Lt Green

3.38km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stephen Black NWOC M14 40:49
2nd Fred Corscadden NWOC M60 49:14
3rd George Taylor SLIGO M60 49:55
4th Noel Bogle NWOC M75 57:45
5th Daphne Hamond LVO W60 76:30
rtd Alex Mayrs   M14  

Orange

2.3km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Odhran McGoldrick FERMO M14 23:21
2nd Noel McGovern FERMO M45 39:29
3rd Isla Mayrs   W10 91:17
rtd Gabrielle King FINGAL W50  

Yellow

1.75km 45m

Pos Name Club Age Class Time
n/c James McGovern FERMO M12 11:24
1st Ben Cairns LVO M10 22:23
2nd Charles Beirne SLIGO M40 115:02
m5-6 Sean McGovern FERMO M16 28:10
m5-8 Garbhan McGoldrick FERMO M10 39:25

White

1.42km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Aoife McGoldrick FERMO W12 8:41
2nd Con Darcy   M21 19:06
3rd Imogen Darcy   W10 19:08
4th= Chloe Gartland   W10 19:39
4th= Tara McBarn   W10 19:39
6th Samuel Jepson Reilly   M10 19:45
7th Conor Darcy   M10 19:51
8th Paul Farmer   M21 20:31
9th Aoibhin McHenry   W10 20:40
10th Dillon Donohoe   M10 21:10
11th Vincent Gilroy   M21 21:40
12th Patrick Gilroy   M10 22:01
13th Aoife Ferguson   W10 23:53
14th Orlaith Lunney   W10 24:30
15th Michael McGovern   M10 24:42
16th Katlyn Gartland   W10 24:48
17th Niamh McKenna   W10 25:16
18th Sheila Baxter   W21 25:24
19th Matthew Smyth NWOC M10 29:19
20th Ciara Smyth NWOC W10 29:22
21st Gerald Clyne   M12 60:21
22nd Ezra McGovern   M10 60:23
23rd Valentine McManus   M10 60:44
m7 Shannon Storey   W10 21:06
m5 Siobhain McGovern   W21 24:36

Lg Orange

3.3km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lauren Howe LVO W21 51:32
2nd Jenny Orr LVO W60 88:57
m12 Ryan Farrelly N/A M16 73:00