Brown

5.19km 260m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Pruzina LVO M18 43:01
2nd Frazer Howe LVO M18 45:22
3rd Billy Reed LVO M50 45:46
4th Ivan Millar LVO M40 50:37
5th Alan Elwood LVO M45 52:11
6th Stephen O'Reilly FERMO M21 54:59
7th Declan McGrellis LVO M40 55:28
8th Robbie Bryson FERMO M50 56:51
9th Olivia Baxter LVO W21 63:37
10th Billy Fyffe FERMO M60 89:51

Blue

4.22km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sean Knight LVO M21 44:54
2nd Peter McClelland LVO M21 45:43
3rd Sid Green LVO M40 46:56
4th Bobby Smyth NWOC M40 48:06
5th Phil Stuart LVO M55 51:19
6th Wilbert Hollinger LVO M65 51:40
7th Eibhlin Largey FERMO W21 52:09
8th Colin Henderson LVO M65 52:16
9th David Blair NWOC M60 52:18
10th Anthony McGonigle NWOC M60 52:44
11th Philip Baxter LVO M60 54:53
12th Stephanie Pruzina LVO W50 56:26
13th Sean McGuinness NWOC M21 57:37
14th Heather Cairns LVO W50 57:53
15th Geoffrey Collins LVO M50 59:05
16th Stephen Knight LVO M50 62:13
17th Mark Philpott NWOC M50 64:18
18th Des Fletcher NWOC M50 65:06
19th Kenny Weir LVO M55 66:23
20th Gordon Stephens LVO M55 67:16
21st Alex Boyd FERMO M50 83:36
22nd Pauline O'Hara LVO W50 99:27
rtd Stephen Gilmore LVO M50  

Green

3.16km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Conor McGuinness NWOC M18 36:07
2nd Susan Lambe LVO W35 38:25
3rd Andrew Elwood LVO M14 38:49
4th Peter McClure LVO M16 40:45
5th Peter Reed LVO M14 42:44
6th Malachy McGuinness NWOC M50 43:18
7th Ann Savage LVO M60 44:48
8th Gordon Black NWOC M45 47:51
9th Gerry Meehan NWOC M55 48:07
10th Colin Smith LVO M45 49:42
11th Richard Williamson LVO M65 52:34
12th Peter Howe LVO M55 55:30
13th Gavin Cairns LVO M45 58:46
14th Andrew McInroy NWOC M35 58:54
15th Nicola Brown QUBOC W21 59:08
16th Richard McCourt LVO M70 59:22
17th Sophie Pruzina LVO W16 61:05
18th Jeff Johnston LVO M40 65:00
19th Rachel Collins LVO W14 68:20
20th Alison Collins LVO W50 70:55
21st Angela Smith LVO W55 80:43
22nd Richard Crutchley LVO M55 87:35

Lt Green

2.89km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stephen Black NWOC M14 51:18
2nd Ruth Blair NWOC W50 51:53
3rd Fred Corscadden NWOC M60 56:34
4th Marlene Stephens LVO W55 58:19
5th Ursula Meehan NWOC W55 62:17
6th Francis O'Reilly FERMO M50 63:22
7th Mandy Millar LVO M40 68:20
8th Noel Bogle NWOC M75 70:30

Orange

2.17km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rose Deery NWOC W14 30:15
2nd Christopher McClure LVO M12 30:20

Yellow

1.44km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke Collins LVO M12 17:39
2nd Jason McClure LVO M10 31:31
m6 Ben Cairns LVO M10 23:49

White

1.06km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ciara Smyth NWOC W10 16:20
2nd Matthew Smyth NWOC M10 21:28
3rd Mollie & Rosie Bogle NWOC W10 47:18

Lg Orange

2.93km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lauren Howe LVO W21 58:20