Brown

6.52km 250m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Pruzina LVO M18 56:44
2nd Ivan Millar LVO M40 65:02
3rd Robbie Bryson FERMO M50 65:10
4th Peter Meehan NWOC M18 67:36
5th Mark Stephens LVO M20 69:09
6th Frazer Howe LVO M18 71:26
7th Declan McGrellis LVO M40 73:25
8th Paul Smyth AJAX M50 83:31
9th Susan Lambe LVO W21 84:11
10th James Millar LVO M16 84:33
11th Simon Reeve FERMO M35 86:11
12th Jonathan McCloy NWOC M21 89:21
13th Richard Vasey LVO M40 94:10
14th Olivia Baxter LVO W21 103:09
15th Billy Fyffe FERMO M55 112:57

Blue

4.97km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Blair NWOC M60 60:16
2nd Des Fletcher NWOC M50 66:27
3rd Kenny Weir LVO M50 68:50
4th Bobby Smyth NWOC M40 70:08
5th Trevor Wilson LVO M50 70:28
6th Heather Cairns LVO W50 72:18
7th Stephen Gilmore LVO M50 72:44
8th Lyle Fleming LVO M50 75:22
9th Anthony McGonigle NWOC M60 77:15
10th Fred Hamond LVO M60 80:03
11th Philip Baxter LVO M60 84:10
12th Jill Stephens LVO W18 84:56
13th Geoffrey Collins LVO M50 85:11
14th Joan Flanagan   W50 86:57
15th Ann Savage LVO W55 87:38
16th Matthew Smith LVO M16 95:46
17th Gerry Meehan NWOC M55 107:53
m3-13 Eibhlin Largey FERMO W21 65:39

Green

3.65km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Reid NWOC M50 53:37
2nd Colin Smith LVO M45 55:22
3rd Richard McCourt LVO M70 62:27
4th Gordon Stephens LVO M55 69:51
5th Gavin Cairns LVO M45 73:29
6th Alison Collins LVO W50 74:35
7th Ross Walker NWOC M21 76:57
8th Peter Howe LVO M50 94:10

Lt green

2.94km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip McGoldrick FERMO M40 33:54
2nd Tomas Ptacek QUBOC M21 43:28
3rd Francis O'Reilly FERMO M50 50:43
4th Rachel Collins LVO W14 64:47
5th Marlene Stephens LVO W50 69:41
6th Kevin Baker   M50 78:24
7th Daphne Hamond LVO W55 86:24
8th Ursula Meehan NWOC W50 88:59
m3-7 SeáInín McCloy FERMO W21 136:07

Orange

2.3km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jedrek Iwanicki FERMO M45 50:43
2nd Rachel Reid NWOC W50 59:12
3rd David Lambe LVO M50 70:58
4th Adam Iwanicki FERMO M16 75:46
w6 Stefan Iwanicki FERMO M18 49:45
m2-5 Ellen Smith LVO W14 58:36
m3-5 Mathew Vasey LVO M12 82:13
m3-5 Daniel Vasey LVO M12 86:07

Yellow

2.55km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Christopher McClure LVO M10 19:27
2nd Rose Deery NWOC W12 20:12
3rd Caitlin McClements FERMO W14 20:20
4th Orlaigh Malanaphy FERMO W14 23:08
5th Luachra Scott   M16 23:15
6th Luke Collins LVO M12 24:01
7th Odhran McGoldrick FERMO M12 25:35
8th Maeve O'Dolan   W12 40:47
9th Sean O'Dolan   M12 41:04

White

1.69km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st= Garbhan McGoldrick FERMO M10 12:33
1st= Aoife McGoldrick FERMO W10 12:33
3rd Rocco Roma   M10 12:52
4th Cathy Fallis   W8 15:42
5th Tom Fallis   M5 15:47
6th Ben Cairns LVO M10 16:43
7th Matthew Smyth NWOC M2 52:58
8th Ciara Smyth NWOC W6 53:06

Lg orange

3.88km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter McClure LVO M14 82:13